Ob 200 letnici župnije Črenšovci

Sestre so od leta 1920 do leta 1948 aktivno sodelovale pri življenju župnije Črenšovci. V Žižkih so vodile šolo, kjer so poučevale in vzgajale. Pri tem so po naročilu ustanoviteljice, m. Frančiške, "polagale kal Božje ljubezni in Božjega strahu globoko v srca otrok, da jih hudobni duh sveta kasneje ne bi pridobil in pokvaril."

O takratnih časih in delu je pripovedovala s. Avrelija, ki je obiskovala šolo pri sestrah. Sama pravi, da je bil ves pouk ena sama kateheza in se s hvaležnostjo spominja časov, ki jih je kot otrok-sirota preživela pri svoji teti s.Ladislavi v Žižkih.

Sestra Ema, ki danes deluje kot katehistinja, pa je zbranim predstavila svoje katehetsko delo na raznih krajih župnije Beltinci.

Po zanimivem pogovoru, v katerem so sodelovali še drugi gostje, so se vsi zbrani poveselili in posladkali ob ogromni torti, ki so jo pripravili skavtje ob svoji 10 obletnici obstoja.

Lokacija: